EGYÜTTMŰKÖDÉSI MEGÁLLAPODÁST KÖTÖTT AZ AGRÁRINFORMATIKAI KLASZTER A VERESI PARADICSOM ÉS A GARDEN INVEST HALAS KERTÉSZETEKKEL

Két innovatív kertészettel írt alá együttműködési megállapodást az Agrárinformatikai Klaszter. A Veresi Paradicsom Kft., a Garden Invest Halas Kft. és az Agrárinformatikai Klaszter a megállapodásban vállalja, hogy a jövőben közös erőfeszítéssel dolgozik olyan fejlesztéseken, amelyek elősegítik az agrár-, az élelmiszeripari, valamint az informatikai szektor stakeholdereinek hazai és nemzetközi versenyképességét. Az együttműködést aláíró felek célja, hogy olyan piacképes, a termelői és a fogyasztói igényeknek megfelelő szolgáltatásokat hívjanak életre, amelyek növelik a gazdálkodói, élelmiszertermelői hatékonyságot, illetve az innovációs potenciált.

A Veresi Paradicsom Kft. 9 éves működése alatt innovációs és kereskedelmi szempontból kimagasló pozíciót ért el a magyarországi kertészetek között, és mára piacvezető a paradicsomkülönlegességek tekintetében. Magyarországon elsőként kezdett 365 napos termesztésbe, és jelenleg is hazánk legnagyobb téli termesztőfelülettel rendelkező kertészete; a teljes kapacitás több mint egyharmadát birtokolja. A Garden Invest Halas Kft. ugyancsak úttörő és környezetbarát technológiákat alkalmaz termesztési folyamatai során. Elsősorban friss, ellenőrzött, magas beltartalmi értékű prémium paradicsomkülönlegességeket, uborkát és szamócát termeszt és értékesít belföldön. A cég törekszik a helyi értékesítésre, mert alapvető céljaként tekint az alacsony károsanyag-kibocsátás elérésére. Az üvegházaikat termálkutakból kinyert vízzel fűtik, az öntővizet pedig összegyűjtik, tisztítás után újrahasznosítják. A termesztés során előnyben részesítik a tiszta, fogyasztóbarát technológiákat, kerülik a felesleges vegyszerek alkalmazását.

Együttműködés a t3ÉTEL pilot projektben

A felek többek között a t3ÉTEL projekt termelői igényfelmérésében, illetve a pilot projekt tesztelésében is együttműködnek. A t3ÉTEL alaprendszerének kidolgozásához, és az ezekre alapozott felhasználói felület megtervezéséhez a termelők folyamatainak megismerésére és igényeik felmérésére volt szükség. Ezeket az információkat a fenti két céggel folytatott célzott mélyinterjúk keretében gyűjtöttük be.

A mélyinterjúk során felmérésre kerültek a termelői folyamatok és a termékek – a zöldség-gyümölcs szedési folyamatától a csomagoláson át a termékek boltok polcaira kerüléséig, hogy a termék nyomonkövetési rendszer folyamata meghatározásra tudjon kerülni, valamint a rendszer folyamatba illeszthető legyen a termelők részéről. Az információk, folyamatleírások összegzését követően születhet meg az alaprendszer műszaki leírása az online platform fejlesztésének megkezdéséhez.

A pilotot során a termelők részéről az elkészült alaprendszer tesztelése a cél, emellett szükséges megtervezniük a rendszer termelési folyamatokba való beillesztését a proof-of-concept projekt megvalósításához, A folyamatot IT fejlesztő szakértők kísérik végig és megfelelő támogatást nyújtanak a technológia adaptálásához. A kertészetek sikeres fejlesztés és projekt lezárás után készek bevezetni ezt az élelmiszer nyomonkövetési technológiát a termelési folyamataikba.

    Comments are closed

    © 2024 AgroIT. All rights reserved.